O rakovine

„Lásku, vľúdnosť a bratský súcit potrebuje nemocný
niekedy viac než všetky lieky.“

(Fjodor Michajlovič Dostojevskij)

 

Pojem rakovina sa zvyčajne používa pre zhubné výrastky alebo nádory. Bunky sa rozmnožujú akoby nekontrolovane, rozširujú sa po celom tele, tkanivách a niekedy tvoria sekundárne tumory, metastázy v iných častiach tela.

Vo verejnosti je ešte stále málo objektívnych a pravdivých informácií o rakovine. Ľudia sú o tejto chorobe informovaní nedostatočne alebo nesprávne,

vedia veľmi málo o jej vzniku, podstate, príznakoch, o diagnostike a liečbe. Informácie o pokroku vo výskume, o rizikových faktoroch vzniku rakoviny a o možnostiach prevencie boli a sú stále zriedkavé.
 

                                                                  NEBOJME SA SLOVA RAKOVINA

Je to normálna, civilizačná choroba. Mnohokrát si totiž za ňu môžeme my sami. Niekedy priamo, zlou životosprávou, pitím alkoholu, fajčením cigariet, stresom a niekedy nepriamo tým, že zhoršujeme naše životné prostredie, kvalitu ovzdušia, pitnej vody a podobne.

Na prevenciu chronických, degeneratívnych chorôb, na zastavenie, zatlačenie nádorového procesu, na zničenie rakovinotvorných mikrób, na podporu rozpadnutia nádoru je nevyhnutná radikálna premena vnútorného prostredia organizmu, jeho alkalizácia, okamžité zrušenie prekysličovania, zrušenie prevahy voľných radikálov – nedostatku antioxidantov, obnovenie rovnováhy tela, duše a mysle, pravidelný denný aktívny pohyb, prirodzené stravovanie, popri konzumácii veľa zeleniny, veľa tekutín a vitamínov, denné pitie čistej vody.

Cestou budúcnosti je globálna rozsiahla informácia prevencie rakoviny, primárna prevencia, rozšírenie objasnenia správneho, prirodzeného stravovania a zdravého spôsobu života a zavedenie individuálne kombinovanej, cielenej, biologickej, imunologickej terapie proti rakovine. K tomu najdôležitejším krokom bude konsenzus a spolupráca medzi konvencionálnou klinickou medicínou, farmaceutickým priemyslom, prírodným liečiteľstvom a tradicionálnou fytoterapiou.

Neznáma hrozba, neznáme zlo je vždy horšie ako to známe zlo, a preto sa treba o rakovine otvorene rozprávať. Dôležité je všímať si signály vlastného tela aj svojich blízkych, nezabúdať na prevenciu a ísť k lekárovi včas !

A nezabudnime: najmocnejšou zbraňou proti chorobe je vaša vôľa žiť a vyzdravieť !